Bir Dilek Tut Derneği/Make-A-Wish Türkiye – Disney Türkiye İşbirlikleri

Disney ve Make-A-Wish arasında bulunan köklü bağ, uzun yıllardan beri güçlenerek devam etmektedir. Uluslararası düzeyde yapılan çalışmalar pek çok kişi ve kuruma örnek olacak nitelikledir.

Disney, ilk resmi dileğinden gerçekleşmesinden bu yana Make-A-Wish’i destekledi ve dünya çapında 140.000′ den fazla dilek gerçekleşti. Bu takdire şayan bağlantı finansal desteğin ötesine geçmektedir. 

Disney’ in hayati tehlikeli hastalıklarla mücadele eden 3-18 yaş arası çocuklar üzerinde oynadığı rolün oldukça olumlu bir etkiye sahip olması, karşılıklı derin anlayıştan süregelmektedir.

Yapılan Uluslararası Disney – Make A Wish Projeleri

  • Magic Moments etkinliği ile Disney Paris ziyareti.
  • Dilek gerçekleştirmeleri.
  • Disney ürünleri üzerinde ortak çalışmalar. (Sahip olma dilekleri)
  • Disney yapımlarındaki cast ile tanışma dilekleri
  • Bağış etkinikleri.

Disney ve Make-A-Wish arasındaki bağlantı her geçen gün büyümeye devam ediyor. Çünkü Dilek çocukları, Magic Moments projesi ile Disney Paris yolculuğuna çıkabiliyor. Disney platformlarında yapılan yapımlarda hayranı oldukları oyuncu kadrosu ile bir araya gelebiliyor. Ya da setlerinde bulunabiliyor. Bu masalsı gelişmeler Disney’ in çocukların yaşamlarında oynadığı rol ışığında, çocukların mücadele ettikleri hastalığa karşı hayata tutunabilecekleri bir sebep haline dönüşebiliyor.

Örneğin

Dilek Yolculuklarında; Wing Kei’ nin Uyuyan Güzel olma dileği gerçekleşti.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=128&v=rfWe521jNxc&feature=emb_logo

Bağış Etkinliklerinde

Ürün Çalışmalarında,

Disney ile Tinker Bell konseptli hazırlanan ürünü satışa sunuldu ve bunu üzerinden bir miktarı çocuklarımızın dileklerini gerçekleştirilmesine aktarıldı.

https://scentsy.com/shop/p/57086/disney-tinker-bell-faith-trust-and-pixie-dust-scentsy-warmer

Ülkemizde Yapılan Çalışmalarımız

  • World Wish Day Etkinlikleri.
  • Mickey Boyama Etkinliği; ünlüler, yurt dışından gelen ortalama 15-20 cm boyutundaki Mickey’leri boyayarak tasarladılar ve Four Seasons Hotel’ de belli bir ücretten’den satışa sunuldu.
  • Disney prenses karakterlerinin elbiselerini 12 farklı modacı kendi tasarımlarını yaratarak dikti ve Zorlu Plazada Lansman yapıldı.
  • Beşiktak Vodafone Parkta Frozen 2 filminin tanıtımı ile bizim dilek çocuğumuzun Elsa olma dileği birleştirildi ve dilek gerçekleştirildi.