Gönüllü Kimdir?

Gönüllülük, bir bireyin maddi karşılık beklemeden, ailesi ya da yakın çevresi dışındaki insanların yaşam kalitesini artırmak ya da genel olarak toplumun yararına olduğu düşünülen bir hedefe ulaşmak için; oluşumlar yada STK’lar ile etkinliklere destek olması biçiminde tanımlanabilir.

Gönüllülük Çeşitleri

Dilek Alım Gönüllüsü
Bir Dilek Tut Derneğine başvuran dilek çocuklarının evine ve gerekirse hastaneye giderek hayalini öğrenir ve dilek yolculuğu süreci için bilgi edinir.
Dilek Gerçekleştirme Gönüllüsü
Dilek bekleme döneminde yapılan aktiviteleri ya da dilek gerçekleştirme günü için belirlenmiş olan programın organizasyon ve uygulanmasını sağlar, Bir Dilek Tut Derneğini temsil eder.
Uzman Gönüllü
Uzmanlık alanı psikoloji, klinik psikoloji ve benzeri alanlarda eğitim almış ve alanında aktif olarak çalışan kişiler.
Hayalimi Paylaş Gönüllüsü
Lise veya Üniversite öğrencisiyseniz, okulunuzda kuracağınız Hayalimi Paylaş kulübü ile etkinlikler düzenleyip, yarattığınız kaynağı Bir Dilek Tut Derneğine bağışlayarak dilek çocuklarının hayallerini gerçekleştirebilirsiniz.
Hastane Destek Gönüllüsü
Ayda bir kez hastaneleri ziyaret edip kriterlere uygun hastalığa sahip çocuklara ulaşabilirim ve dernek hakkında sağlık personellerine bilgi ve broşür verebilirim diyorsanız Hastane Destek Gönüllüsü olabilirsiniz.
İdari Gönüllü
Ofis içerisinde yapılabilecek her türlü desteğe haftada en az 2-3 gün vakit ayırabilirim diyen kişiler.

Nasıl Gönüllü Olunur?

Gönüllü olmak için internet sayfamızda yer alan gönüllü formunu doldurmanız yeterlidir.

Formu doldurduktan sonra 3 ayda bir gerçekleştirdiğimiz “Gönüllü Eğitimi ve Tanışma Toplantımız” için gönüllü adaylarımızı bilgilendireceğiz. Derneğin tanıtım toplantısına katılım, Bir Dilek Tut gönüllülük sürecinin ilk adımıdır. Çocuklarla çalışmalar yürütmek isteyen gönüllülerimizin düzenli olarak yılda en az 4 etkinliğe katılması beklenmektedir.

İstanbul dışından başvuru yapan gönüllü adaylarımıza ise başvurularının ardından eğitim zamanı ile ilgili bilgi içeren bir e-posta gönderilecektir.

Gönüllü Kriterleri

18 yaşını dolduran

Çocukluk çağı kanseri, organ yetmezliği ve bağışıklık sistemi bozukluğuna sahip olan çocuklarla çalışmaya istekli,

Düzenli olarak derneğin çalışmalarına katılabilecek,

Dernek çalışmalarını ve misyonunu kabul eden herkes

BİR DİLEK TUT DERNEĞİ’nde gönüllü olabilir.