Gönüllü Kimdir?

Gönüllülük, bir bireyin maddi karşılık beklemeden, ailesi ya da yakın çevresi dışındaki insanların yaşam kalitesini artırmak ya da genel olarak toplumun yararına olduğu düşünülen bir hedefe ulaşmak için; oluşumlar yada STK’lar ile etkinliklere destek olması biçiminde tanımlanabilir.

Gönüllülük Çeşitleri

Dilek Alım Gönüllüsü
Bir Dilek Tut Derneği'ne başvuran dilek çocuklarının evine ve gerekirse hastaneye giderek hayalini öğrenir ve dilek yolculuğu süreci için bilgi edinir.
Dilek Gerçekleştirme Gönüllüsü
Dilek bekleme döneminde yapılan aktiviteleri ya da dilek gerçekleştirme günü için belirlenmiş olan programın organizasyon ve uygulanmasını sağlar, Bir Dilek Tut Derneği'ni temsil eder.
Uzman Gönüllü
Uzmanlığı psikoloji, klinik psikoloji ve benzeri alanlar olan ve bu alanlarda aktif olarak çalışan kişilerdir.
Hayalimi Paylaş Gönüllüsü
Lise veya üniversite öğrencisi olan bu gönüllüler, okullarında kuracakları "Hayalimi Paylaş Kulübü" ile etkinlikler düzenleyip, yaratılan kaynağı Bir Dilek Tut Derneği'ne bağışlayarak dilek çocuklarının hayallerini gerçekleştiren kişilerdir.
Hastane Destek Gönüllüsü
Ayda bir kez hastaneleri ziyaret edip kriterlere uygun hastalığa sahip çocuklara ulaşan; dernek hakkında sağlık personellerine bilgi ve broşür veren gönüllülerdir.
İdari Gönüllü
Ofis içerisinde yapılabilecek her türlü desteğe, haftada en az 2-3 gün ayırabilen gönüllülerdir.

Gönüllü Kriterleri

  • 18 yaşını doldurmuş,
  • Çocukluk çağı kanseri, organ yetmezliği ve bağışıklık sistemi bozukluğuna sahip olan çocuklarla çalışmaya istekli,
  • Düzenli olarak derneğin çalışmalarına katılabilecek,

Dernek çalışmalarını ve misyonunu kabul eden herkes, BİR DİLEK TUT DERNEĞİ’nde gönüllü olabilir.

Nasıl Gönüllü Olunur?

Gönüllü olmak için internet sayfamızda yer alan gönüllü formunun ilgili alanlarını doldurulduktan sonra formda verilen “Gönüllü Eğitim" linkine tıklayıp videoyu izlemenizi rica ederiz. Derneğin tanıtım videosunu izlemek, Bir Dilek Tut gönüllülük sürecinin ilk adımıdır.