41. Vodafone İstanbul Maratonu yaklaşıyor!

Yardımseverlik Koşusu Nedir?

Dünyada da STK’ları desteklemek için başarı ile kullanılan bir kaynak geliştirme metodudur. Amerika’da bir yılda bu sayede toplanan bağış miktarı 1.6 milyar dolardır (2014 verisi). Sadece Londra Maratonu’nda bir koşuda bu yolla toplanan bağış miktarı 50 milyon poundu geçmiş ve 30 bini aşkın kişinin koştuğu bu maratonda koşanların çoğu bir amaç için koşmaktadır.

Türkiye’de ise 2008 yılında ilk defa Adım Adım Oluşumu sayesinde duyurulan ve yaygınlaştırılan kolektif yardımseverlik koşusu ile 2008 yılının ilk yardımseverlik koşusu kampanyasında (Antalya Maratonu 2008) 75 bin TL bağış toplanırken, sadece 2015 yılında bu sayede toplanan bağış 1.7 milyon dolara ulaşmıştır.

Nasıl İyilik Peşinde Koşacağım?

Vodafone İstanbul Maratonu için koşucu kaydınızı yaptınız. Şimdi sıra geldi İyilik Peşinde Koş (İPK) kaydınıza.

Buraya da kaydolduysanız sırada maratondan önce yayınlanacak projemizi beklemek ve o sırada herkese Bir Dilek Tut için koştuğunuzu duyurmak var.

İnsanlara ne kadar çok ulaşırsanız o kadar çok bağış toplarsınız.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Maratona ya da İyilik Peşinde Koş platformuna nasıl kaydolacağınız bilemediyseniz bize ulaşabilirsiniz > (+90) 212-2598383

Sosyal Medyada Paylaşın!

Bir Dilek Tut Derneği için koştuğunuzu sosyal medyadan yayabilir ve bu sayede çevrenizden çok daha fazla bağış toplayabilirsiniz.

Biz de sayenizde daha fazla çocuğumuzun dileğini gerçeğe dönüştürebiliriz.