23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılında dilek çocukları için instagram hesabı üzerinden birçok etkinlik düzenlendi
.23 Apr

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılında dilek çocukları için instagram hesabı üzerinden birçok etkinlik düzenlendi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yılında, Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye), dilek çocukları için instagram hesabında gönüllü olan ünlü sanatçı ve yazarları konuk edecek. Ünlü müzisyen Aydilge’nin canlı konser vereceği günde, ünlü masal yazarı Ayşegül Dede de çocuklara Sihirli Fırça masalını anlatacak. 

İlk olarak dilek çocuklarının 23 Nisan için yaptıkları ay yıldızlı resimler bir kolaj çalışması ile Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye) instagram hesabı üzerinden paylaşıldı. Akabinde saat 11:00’da masallara dair eğitim ve atölye çalışmaları da yapan, yazar Ayşegül Dede, Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye) instagram hesabı üzerinden canlı yayın ile “Sihirli Fırça” masalını anlattı.

Saatler 16:00’ı gösterdiğinde ise ünlü müzisyen Aydilge, zorlu hastalıklarla mücadele eden ve çoğu kronik hasta dilek çocukları için gönüllü olarak Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye) instagram hesabı üzerinden canlı konser verdi.

Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye) 23 Nisan’da, instagramdaki canlı yayınların yanı sıra yeni bir bağış kampanyasını da hayata geçirdi. Dilek çocukların yüzünde kocaman bir gülümseme yaratmak isteyenler https://fonzip.com/birdilektut/sertifika/satin-al?cid=617 linke tıklayarak 23 Nisan sertifikasını bağış karşılığında çocuklarına hediye etti.

Comments are closed.