Ünlü İsimler İnstagram’da Wish Talks Canlı Yayınları İle Doğum Günlerini Hasta Çocuklara Bağışlıyor
.18 Ağu

Ünlü İsimler İnstagram’da Wish Talks Canlı Yayınları İle Doğum Günlerini Hasta Çocuklara Bağışlıyor

Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye) zorlu hastalıklarla mücadele eden çocuklara bağış toplamak için Instagram’da “Wish Talks” canlı yayınlarını başlattı. Moderatörlüğünü deneyimli gazeteci yazar Fatih Türkmenoğlu’nun yapacağı Wish Talks’un bugünkü konuğu ünlü oyuncu Berna Laçin olacak. Ünlü oyuncu canlı yayında doğum gününü 15 yaşındaki lösemi hastası Furkan ve onun gibi hastalıklarla mücadele eden çocuklara bağışlayacak.

Tüm dünyanın yaşadığı pandemisi süresince yaptığı inovatif bağış kampanyaları ile dikkatleri üzerine çeken Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye), şimdi de Instagram’da ilginç bir bağış kampanyasına imza atıyor. Hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden çocuklara yönelik uluslararası bir oluşum olan Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye), isim haklarını aldıktan sonra temmuz ayında Instagram’da Wish Talks canlı yayınlarını başlattı. Moderatörlüğünü deneyimli gazetecilerin yaptığı Wish Talks’a, doğum gününü dilek çocuklarına bağışlayan ünlü isimler konuk oluyor. Daha önce Elif Dağdeviren, Farah Zeynep Abdullah, Belgim Aksoy, Tuba Ergün, Işın Görmüş, Alper Atakan gibi isimlerin de konuk olduğu Wish Talks’un bu akşamki konuğu ünlü oyuncu Berna Laçin olacak.

Derneğin instagram hesabı (@makeawishturkiye) üzerinden 19 Ağustos Çarşamba günü 22:00’da gerçekleşecek canlı yayında Berna Laçin doğum gününü paylaşacak. Yayın boyunca deneyimli deneyimli gazeteci yazar Fatih Türkmenoğlu, Bir Dilek Tut Derneği gönüllülerinin, dilek tespiti yapabilmek için dilek çocuklarına sorduğu soruları Berna Laçin’e yöneltecek. Ünlü oyuncu doğum günü bağışı ile 15 yaşındaki lösemi hastası Furkan ve onun gibi hastalıklarla mücadele eden çocuklara bağış toplayarak onların hayallerini gerçekleştirmeyi ve onların hastalıkla mücadelesine destek olmayı hedefliyor. Berna Laçin takipçilerinden Furkan’ın hayalini gerçekleştirebilmek için fonzip.com/birdilektut/kampanya/berna-lacin-in-dogum-gunu-kampanyasi linkine bağışta bulunmalarını isteyecek. 

Doğum günlerine sosyal mesafe bağış imkanı doğurdu

Tüm dünyayı derinden etkileyen COVID-19 pandemisi, birçok alışkanlıkların değişmesine neden oldu. Hayatımıza giren sosyal mesafe kavramı bu süreçte doğum günü kutlamalarının ertelenmesine ya da iptaline neden oldu. Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye) bu süreçte kutlanamayan doğum günlerini zorlu hastalıklarla mücadele eden çocuklar için bir bağış aracına çevirdi. Hatta birçok ünlü ismi de doğum günü bağışı ile bu süreçte destek oldu. Nitekim Oggusto Genel Yayın Yönetmeni Özlem Güsar doğum gününü, bir çocuğun dileğini gerçekleştirmek hedefi ile başladığı doğum günü bağışında 8 çocuğun dileğini gerçekleştirebilecek kadar fon toplamayı başardı. Böylece dernek tarihine de bir doğum günü ile en fazla bağış toplayan isim olarak geçmeyi başardı.

 

Doğum günü bağışlamak bir tık uzaklıkta

Bu süreçte doğum günü yapmak yerine https://fonzip.com/birdilektut/kampanya  linkinden doğum günü kampanyası oluşturup, arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Onlardan size hediye almak yerine bu link üzerinden bağış yaparak kanser, lösemi gibi zorlu hastalıklarla mücadele eden dilek çocuklara bağışta bulunabiliyor. Toplanan bağışlar ile dilek çocuklarının imkânsız olarak gördükleri en büyük dilekleri yerine getirilerek hastalıkları ile mücadele etmeleri sağlanıyor.

Araştırmalara göre, dileği yerine gelen çocukların yüzde 42’si arkadaşlarıyla daha sağlıklı ilişkiler kuruyor yüzde 72’sinin enerji seviyesi ve canlılığı artıyor, yüzde 64’sinin hayata tutunma arzusu artıyor ve yüzde 39’unun tedavi sebebiyle yaşadıkları fiziksel sıkıntılar azalıyor. Bu yüzden tedavi altındaki tüm çocukların dileklerinin yerine gelmesi çok kritik bir öneme sahip.

Comments are closed.