Ünlü Oyuncu Yağmur Tanrısevsin Z Kuşağı İçin İyilik Tişörtleri Tasarladı
.24 Ağu

Ünlü Oyuncu Yağmur Tanrısevsin Z Kuşağı İçin İyilik Tişörtleri Tasarladı

Ünlü oyuncu, tasarımcı ve seramik sanatçısı Yağmur Tanrısevsin’in Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye) için tasarladığı tişörtler Türkiye’nin Z kuşağına yönelik ilk sosyal markası Zhoppers’te satılacak. Satışlardan elde edilen gelirin bir kısmı, lösemi, kanser gibi zorlu hastalıklarla mücadele eden dilek çocukları için Bir Dilek Tut Derneği’ne bağışlanacak.

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi her şeyi olduğu gibi sosyal sorumluluk ile ilgili yaklaşımları da değiştirdi. Bu süreçte birçok sivil toplum kurumu (STK) iş yapış şekillerinde ciddi inovasyonlar yapmak durumunda kaldı. Yaşanan değişime en hızlı uyum sağlayan STK’lardan biri olan Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye) yaptığı inovatif bağış kampanyaları ve iş birlikleri ile adından sıkça söz ettirdi. Dernek, Berna Laçin, Begüm Kütük Yaşaoğlu, Elif Dağdeviren, Farah Zeynep Abdullah, Belgim Aksoy, Tuba Ergün, Işın Görmüş, Alper Atakan, Özge Sarıkadılar gibi ünlü isimlerin doğum günü paylaşımları, Onedio ile yapılan iş birliği gibi birçok ses getiren projeye bir yenisini daha ekledi.

Z Kuşağı’nın alışverişleri zorlu hastalıklarla mücadele eden dilek çocuklarına umut olacak

Bir Dilek Tut Derneği, Türkiye’nin Z kuşağına yönelik ilk sosyal markası Zhoppers ile iş birliğini hayata geçiriyor. Ünlü oyuncu, tasarımcı ve seramik sanatçısı Yağmur Tanrısevsin’in Bir Dilek Tut Derneği (Make-A-Wish® Türkiye) için tasarladığı tişörtler, iyilik, umut, eşitlik, doğaya saygı, sevgi ve paylaşımcılık diyerek yola çıkan Zhoppers’ta satılacak. Satışlardan elde edilen gelirin bir kısmı, Bir Dilek Tut Derneği’nin lösemi, kanser gibi zorlu hastalıklarla mücadele eden dilek çocukları için bağışlanacak.

Adını hedef kitlesi olan “Z” Kuşağı ve shoppers kelimelerinden alan Zhoppers’un logosundaki baykuş, tüketimin dayatmalarına karşı, yeni bir iş modeli oluşturarak “toplumsal fayda” ile entegre bir alışverişi simgelemek adına önemli bir anlam taşıyor. Zhoppers.com’un tasarım tarafında hem ünlülerin hem de desteklenecek tasarım öğrencilerinin bir arada bulunduğu bir iş modeli bulunuyor. Tasarım kabiliyeti olan ve kendi çevrelerini sosyal sorumluluk konusunda etkilemek isteyen ünlülerin tasarımları, sivil toplum kuruluşları tercihleri ile birlikte, her dönem ve sürekli olmak kaydıyla, Zhoppers.com’un vazgeçilmezi olarak devam edecek.

İlk Gönüllü İyilik Elçisi Yağmur Tanrısevsin oldu

Bu kapsamda Zhoppers’ın ilk gönüllü tasarımcısı sevilen oyuncu Yağmur Tanrısevsin oldu. Tanrısevsin, bu iyilik yolculuğu için dört tişört ve altı maske tasarladı. Tişörtlerin 3’ünde kendi çizimlerini kullanan Tanrısevsin, bir tişörtün de konseptinin tamamını tasarlardı. Maskeler için de özel tasarım tişörtlere uygun tasarım konseptleri geliştirdi. Ünlü oyuncunun destek için tercih ettiği STK ise daha önce doğum günün bağışında da bulunduğu Bir Dilek Tut Derneği oldu. Zhoppers için Yağmur Tanrısevsin’in tasarladığı tişörtlerden elde edilen gelirin bir bölümü, zorlu hastalıklarla mücadele eden çocukların hayallerini gerçekleştiren Bir Dilek Tut Derneği’ne bağışlanacak, tasarlanan maskelerden elde edilecek gelirlerin bir kısmı ise 2021 yılının başına kadar biriktirilerek, üniversite bursu için yaratılacak bir fona aktarılacak.

Araştırmalara göre, dileği yerine gelen çocukların yüzde 42’si arkadaşlarıyla daha sağlıklı ilişkiler kuruyor yüzde 72’sinin enerji seviyesi ve canlılığı artıyor, yüzde 64’ünün hayata tutunma arzusu artıyor ve yüzde 39’unun tedavi sebebiyle yaşadıkları fiziksel sıkıntılar azalıyor. Bu yüzden tedavi altındaki tüm çocukların dileklerinin yerine gelmesi çok kritik bir öneme sahip.

“İyiliği üzerine giyen herkese şimdiden teşekkür ederim”

Tasarımlarıyla Zhoppers’ın ilk gönüllü iyilik elçisi olan Yağmur Tanrısevsin, “Zhoppers ve Bir Dilek Tut Derneği’nin yaptığı iş birliği ile lösemi, kanser, ALL gibi zorlu hastalıklarla mücadele ederek küçücük yaşta acıyla tanışan çocukların bir nebze de olsa mutlu olmaları, hayallerinin gerçek olması ile umudun olduğunu hissetmeleri sağlanacak. Bu iyilik için müthiş bir araya gelme hikayesi, ben de tasarımlarımı bu motivasyonla yaptım. Böyle bir projede yer aldığım için çok gururluyum ve tişörtleri satın alarak iyiliği üzerine giyen herkese şimdiden çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Yağmur Tanrısevsin’in yaptığı tasarımlar, sosyal medyada şimdiden farkındalık uyandırmaya başladı. Birçok oyuncu, kanaat önderi, akademisyen, televizyoncu ve gazeteci tişörtleri paylaşarak Bir Dilek Tut Derneği için destek istiyor.

“Bu bir kampanya değil, bir süresi yok. Sürdürülebilir iyiliğe inanıyoruz”

Z kuşağını anlamak, dünyanın geleceğini kurtarmak demek olduğunu savunan ve markasının felsefesini bu doğrultuda kuran Zhoppers Kurucu Ortağı Tolga Yücel, “Zhoppers, kendi kitlesini oluşturan, topluluk gibi yaşayan, dünya için dertlenen, dünyayı anlama çabasına ortak olan, özgün tasarımlarıyla genç, esnek ve umut dolu ama en önemlisi yeni nesil bir sosyal marka olmak için var. Zhoppers’ın en genç ortağı 18 yaşında ve Zhoppers gençlere gerçekten güveniyor ve inanıyor. Lansman tarihimiz olan bugünden itibaren, büyüdüğümüz her an hem ürünlerimizden hem de elde ettiğimiz diğer gelirden düzenli olarak paylaşmayı yaşamımızın bir parçası haline getireceğiz. Bu hedef doğrultusunda ilk adımımız Bir Dilek Tut Derneği ile iş birliği yapmak oldu. Bir Dilek Tut Derneği’nin zorlu hastalıklarla mücadele eden çocukların hayallerini gerçekleştirme çabasına destek oluyoruz. Bu bir kampanya değil, bir süresi yok. Sürdürülebilir iyiliğe inanıyoruz. Her geçen gün iyilik için genişlemeye, iş birlikleri kurmaya devam edeceğiz” dedi.

“Amacımız; yaptığımız tüm süreçler ile çocuğa kaybettiği hayal gücünü tekrar kazandırabilmek”

Zorlu hastalıklarla mücadele eden gönüllü iyilik ordusuna katkılarından dolayı Zhoppers’a ve gönüllü tasarımcıları Yağmur Tanrısevsin’e teşekkür eden Bir Dilek Tut (Make-A-Wish® Türkiye) CEO’su Füsun Kuran “Hayati tehlikesi olan hastalıklarla savaşan çocuklar; yaşamlarını çok uzun süre hastane odaları, hastalığın yan etkileri, ağır ilaçlar, ağrılar gibi travmatize birçok faktörle birlikte geçiriyorlar. Bu çocuklar ciddi anlamda ruhsal yorgunluk yaşayarak hayal kurmayı unutabiliyor, coşkusunu ve hayata karşı merakını yitirebiliyor. Tüm bunlar çocuğun iyileşme sürecini ciddi anlamda olumsuz etkiliyor. Amacımız; yaptığımız tüm süreçler ile çocuğa kaybettiği hayal gücünü tekrar kazandırabilmek, hayatında coşku ve umut yaratabilmek, “imkânsız” kavramını zihninden silebilmek. Bunu başardığınızda dilek çocuğu bu imkânsız dileğim gerçekleştiğine göre hastalığımı da yenebilirim diye düşünmeye başlıyor. Böylece onu hayata bağlıyorsunuz. Bu yüzden hem Zhoppers’ın hem de Yağmur Tanrısevsin’in yaptıkları bu desteğin anlamı bizim ve dilek çocuklarımız için çok önemli” dedi.

Comments are closed.