Wish Talks Dilek Sohbetleri

WishTalks Serisi, Bir Dilek Tut Türkiye Derneği @makeawishturkiye  instagram hesabından canlı yayınlanarak, moderatör eşliğinde doğum günü olan ya da yaklaşan, toplumun farklı kesimlerinden ünlü ve tanınmış kişiler ile Sihirli Kitap soruları hazırlanarak işlenmektedir.

İlgili format, Bir Dilek Tut Türkiye Derneğinin çalışma prensiplerini içermesi sebebiyle, Moderatör Dilek gönüllüsü, Konuk ise Dilek çocuğu konumunda bulunmaktadır. Bu bağlamda topluma nasıl bir yol izlediğimiz açıkça ve en anlaşılabilir şekilde anlatılmış olacaktır.

Toplumun her kesiminden her insanın, bir yetişkinin ya da bir çocuğun her zaman bir dileği vardır. Dileklerin geçekleşmesi kadar, başka birsinin dileğinin gerçekleşmesine vesile olmak insanları birbirine yakınlaştıracak ve özellikle hayati tehlikeli bir hastalıkla mücadele eden 3-18 yaş arası bir çocuğumuza, gencimize hayata sıkıca sarılma sebebi olacaktır.

Yaratılan bu farkındalığın günümüzde olduğu kadar, gelecekte de yankıları sürecek, insanları bu tarz yaklaşımlarda bulunmaları adına cesaretlendirecektir.